Shake it (Kanga e Drake) Lyrics | Mc Kresha and Lyrical Son

Shake it (Kanga e Drake) Lyrics in English

Hi baby fly bentley/
i 23tes grahi gently/
cfar’ jete ah ca je ti/
dhurate ta ka bo ai tjetri/
snowflake t’bardhe tenin/
sajzeze kjaj veten/
life changes patjeter/
tash strangers partnere/
jena nda per llafe t’tjerve/
s’jon pershtat dhe karakteret/
nejse mos te zgati temen/
fjalt treten n’vale t’detit/
faji osht’ ni djal i gjetun/
gjith ke dashte me kon modele/
n’lagje je kon perle e fshehun/
pa mbeshtetje bote e eger/
per suksesin vrap mi t’dekun/
duj’ me ndjenja prap e djegun/
gjurme e shenja n’ftyren engjull/
n’diskoteke e dehun vegel/
s’t’thom per tkeqe t’njoh un bejbe/
vlerso veten upgrade it/
now u made it proud lady/
pi’ pashtete n’jaht dreken/
n’darke moet me majte ’dieten/
Shake it,shake it, me konge t’Drake-it/
kur deke marrja maskat heken/
takat Prada maja heker/
piedistale majat preken/
foto aparatat shkrepin/
nga studente e qytetit/
n’star-in e momentit/

Nuk do iki pa te thene
vetem ty te desha o
eja fryma pa me lene
eja dhe njehere te shoh

Shake it shake me kang t’drake-it/
Pij burekit ushqim detit /
Push it bejbe push it bejbe/
Pij turshise n’sushi bejbe/
move it bejbe/ New shit wavy
Djemt mas teje lujshin bejbe/
S’je pij ktushit je alliene/
Me dyshu n’homosapiene/
Jon idhnu do bushtra tjera/
Qysh je tu vizllu n’kamera/
Je vec tu festu n’marbeja/
Knej vec jon tu shtu hejterat/
Po dojn me t’deshtu ma’ Bella/
Kurre s’po t’bjen me cu kofera/
Hollywood-i lujti stella/
Life’s a movie luj ti skena/
Trupi bukur thu sirena/
Groupies klubi milionerav/
Tu pustu hic pa filtera/
Cube n Snoop-in followera/
Don’t be stupid u shtu vlera/
So mo student me gju n’plehra/
S’ka me hupe kohe me repera/
Pagun Gucci i vesh xhempera/
Duqa duqa fleta t’verdha/
Muza cruisin 2 shofera/
Buza e kuqe t’puthi vdekja/
Ngrin’ Meduza n’odissea/
Tesha t’kuqe 2 kartiera/
Biqat huqin s’kane pune tjera/
She the future thuj’ haverav/
Qafa e saj e m’lute me perla/

Shake it (Kanga e Drake) in

Lyrics will be Uploaded Soon…

ALSO READ: Shape of My Heart Lyrics – STING

2 thoughts on “Shake it (Kanga e Drake) Lyrics | Mc Kresha and Lyrical Son”

Leave a Comment